Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze – Góry Bardzkie

Kłodzka góra

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze – Góry Bardzkie

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze, czyli marsz po widoki z Przełęczy Kłodzkiej.

Kłodzka Góra, to szczyt, który znajduje się w paśmie Gór Bardzkich. Co prawda, wcale nie jest najwyższa, ale to właśnie ona należy do Korony Gór Polski i to tutaj została wybudowana wieża widokowa. Jeśli więc jesteście fanami rozległych panoram, to koniecznie tu się wybierzcie.

Kłodzka Góra z Przełęczy Kłodzkiej

Kłodzka Góra dostępna jest z trzech stron, ja natomiast zdecydowałam się na wariant z Przełęczy Kłodzkiej. Znajdziecie tam spory, darmowy parking. Bądźcie jednak czujni, ponieważ znajduje się on na zakręcie i łatwo go przejechać .

Przy parkingu odnajdziecie niebieskie oznaczenia i rowerową bramę Pętli Kłodzkiej – nie idźcie tą drogą 😉. Właściwy szlak z niebieskimi oznaczeniami kryje się nieco po lewej stronie, schowany wśród drzew.

Parking na Przełęczy Kłodzkiej

Parking na Przełęczy Kłodzkiej

 

Początek szlaku

Początek szlaku

 

Raz w górę, raz w dół

Raz w górę, raz w dół

 

Tego dnia było niezwykle upalnie, a ja do końca nie wiedziałam, co mnie czeka za chwilę. A czekało sapanie i strome podejście. Niby suma podejść na Kłodzką Górę, to zaledwie 332m, ale odcinek do pierwszego z trzech wzniesień – Podzameckiej Kopy potrafi dać w kość, zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach. Na szczęście to najtrudniejszy odcinek tego szlaku. Od tego miejsca zaczyna być łagodniej, a teren raz opada, raz się wznosi. Mijamy Grodzisko i Jelenią Kopę, skąd dzieli nas parę metrów, żeby zza drzew wyłonił się w oddali nasz cel – wieża widokowa na Kłodzkiej Górze. Na rozwidleniu Trzech Granic odbijamy w lewo i po kilku minutach docieramy na szczyt.

 

Najcięższe podejście za nami

Najcięższe podejście za nami

 

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze coraz bliżej

Pierwsze widoki na szlaku

 

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Wieża widokowa ma 35m i jest zbudowana z kratownicy, a na górę wiodą kręte schody. Ostatni taras znajduje się na 30m i jest tu sporo przestrzeni. Osobiście, to mój ulubiony typ wież, ale wiem, że nie wszyscy czują się komfortowo na takich ażurowych konstrukcjach. Jednak nie ma się co martwić, bo nawet jeśli nie dacie rady wejść na ostatni poziom, to po drodze znajduje się kilka platform, skąd możecie nacieszyć oczy widokami z niższych wysokości. A jest co podziwiać. Możecie z niej dojrzeć Masyw Śnieżnika, Góry Bardzkie, Orlickie oraz Sowie, a nawet Karkonosze.

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

 

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

 

Jest przyjemnie

Jest przyjemnie

 

Rozległa panorama z wieży widokowej

Rozległa panorama z wieży widokowej

 

Szlak nie jest długi. Rozpoczynając marsz z Przełęczy Kłodzkiej musimy pokonać 3km i 332m podejść. Za ten wysiłek, na szczycie czeka nas prawdziwa, widokowa uczta.

Zostawiam Wam jeszcze film z wejścia na Kłodzką Górę. Będzie mi miło, jeśli zasubskrybujecie kanał i zostawicie łapkę lub komentarz, żeby być na bieżąco  🙂

Do zobaczenia na szlaku!

 

 DROGI CZYTELNIKU!

Mam nadzieję, że znalazłeś na blogu potrzebne informacje, które ułatwią Ci zaplanowanie własnych wędrówek. Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz drobny napiwek lub zajrzysz na stronę sklepu. Dzięki Twojemu wsparciu, będzie mi zdecydowanie łatwiej tworzyć kolejne wpisy. Z góry serdecznie dziękuję 🙂

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brak komentarzy

Skomentuj

×